Різноманітні виробничі процеси можуть забруднювати атмосферне повітря завислими твердими або рідкими частинками, які поділяються на пил, дим і туман.
Для вловлювання зважених часток застосовується різноманітні апарати, у складі яких значне місце посідають циклонні апарати, що є найвигіднішими для сухого механічного пиловловлювання.
Циклон пиловловлювач широко застосовується в усіх галузях промисловості. Широке застосування циклонів зумовлене простотою будови, надійністю в експлуатації за низьких витрат (капітальних та експлуатаційних).
Виділення пилу в циклонах відбувається під дією відцентрових сил, що виникають у результаті обертання газового потоку в корпусі апарата. Запилене повітря надходить у циклон через патрубок і рухається по спіралі вниз уздовж стінок корпусу, дрібні та великі частинки пилу залишають циклон через пиловипускний патрубок, а повітряний потік через вихлопну трубу виходить з апарата.
Циклони ціна бувають різних видів і розмірів. Розрізняють поодинокі циклони і блокові (групові). Поодинокі циклони виготовляють тільки правого обертання, а групові залежно від компонування – правого і лівого.
Ступінь очищення повітря в циклоні становить 80-90% залежно від розмірів апарату, властивостей пилових частинок, швидкості пилоповітряного потоку тощо. Ефективність уловлювання частинок зростає зі зменшенням діаметра циклона і збільшенням швидкості потоку.
Циклони мають низку переваг:
- проста конструкція;
- дешевизна та легкість в обслуговуванні;
- сухе пиловловлювання;
- невеликий опір повітря;
- продуктивність дуже висока;
- висока працездатність при великих температурах;
- відносна дешевизна;
Підприємство ТОВ “КУЗМЕТ” має можливість виготовляти циклони, равлики, бункери, підставки різних конструктивів за кресленнями замовників, залежно від Ваших вимог на виробництві.
Для підтримки необхідних умов робочого середовища у виробничих приміщеннях, з метою очищення повітря від пилу на підприємствах використовують систему аспірації. Така система видаляє запилене повітря від робочих ділянок і надалі піддає його очищенню.
Існують два види систем аспірації:
1) місцева аспірація – за кожною ділянкою, верстатом закріплено окремий пристрій очищення. Обсяг повітря, що очищається, таких пристроїв малий, а самі пристрої прості в конструкції та експлуатації.
2) загальна аспірація – мережа повітропроводів забирає повітряну масу від кожної ділянки в загальний повітропровід, що має центральне управління. Система може розташовуватися як поза робочим приміщенням, так і всередині нього.
Очищення повітря від пилу прийнято розділяти на сухе і мокре. До пристроїв сухого очищення належать пилоосаджувальні камери, інерційні пиловловлювачі, циклон пиловловлювач, фільтри, електрофільтри, до мокрого – скрубери.
Широкого поширення набули фільтр циклон, у пристрої яких закладено принцип відцентрового очищення повітря, саме такі пиловловлювачі ми виготовляємо. Повітряний потік у тілі циклона входить у круговий рух, відцентрові сили діють на важкі частинки та сприяють їхньому осіданню по стінках циклона в бункер для збору пилу. Електричне очищення газу високоефективне, оскільки здатне очищати повітря від дрібнодисперсних частинок, простота конструкції та обслуговування роблять електрофільтри вигідними для застосування.
Фільтри механічного очищення, в яких використовуються фільтрувальні елементи різної природи, затримують механічно частинки пилу, істотним мінусом є необхідність періодичної заміни фільтрувального елемента.
У скруберах очищення від пилу здійснюється завдяки контакту частинок із рідкою фазою, що розпорошується в просторі апарату. Мокрий метод очищення ускладнює конструкцію апарата, оскільки необхідне забезпечення постійного припливу і розпилення рідини, а також подальшого її видалення і очищення від забруднювача.